3. místo ženského týmu ČR + 40 na Nations Cupu!

3misto zeny

Ve dnech 20.10. až 25.10.2025 se uskutečnil v Torrevieja u Alicante Nations Cup 2025. Mistrovství světa ve walking fotbalu pořádala španělská asociace.

V prvním týdnu se akce zůčastnily naše výběry hráčů + 50 a žen + 40. 

Muži se ve skupině B. umístili na 2. místě se ziskem 21. bodů a ve čtvrfinále jim byl přidělen soupěř ze 3. místa ze skupiny A. Tím byl výběr domácích Španělů. V utkání plném zvratů, vedli 10 vteřin před koncem 3:2, rozhodčí poté nastavoval až domácí srovnali. Poté v prodloužení hrál náš tým 4 minuty bez vyloučeného hráče, přesto byl lepším týmem. O vítězi utkání tak rozhodly penalty, ve kterých byl soupeř štastnější. 

Ženy se ve skupině umístily na 3. místě a v semifinále se utkaly s týmem Francie, se kterým ve skupině překvapivě remizovaly 1:1. V semifinále ale byl štastnější soupeř a po výsledku 0:2 do finále putovaly hráčky z Francie.

Náš tým se v utkání o bronz utkal s domácím výběrem, a i přes nervozní průběh kontroloval po celé utkání výsledek a po výhře 2:0 získal bronzové medaile!!!!

Ženy se tak při svém premiérovém startu na MS umístily na skvělém 3. místě.